
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8005
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01813 | $0.18130 |
| 50 | $0.01386 | $0.69300 |
| 100 | $0.01060 | $1.06000 |
| 500 | $0.00940 | $4.70000 |
| 1000 | $0.00693 | $6.93000 |
| 3000 | $0.00591 | $17.73000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
